Wybierz swój idealny kolor drzwi wejściowych z Feng Shui

W feng shui twoje drzwi wejściowe są jednym z najważniejszych obszarów twojego domu i reprezentują twarz, którą pokazujesz światu. Na poziomie praktycznym jest to sposób, w jaki wchodzisz i wychodzisz z domu. Twoje drzwi wejściowe nadają ton Tobie i Twoim gościom, kiedy wchodzisz do domu. To także ostatnia rzecz, jaką widzisz wychodząc z domu, aby wyjść w świat.

 

Na poziomie energetycznym twoje drzwi wejściowe również reprezentują sposób, w jaki energia i możliwości pojawiają się w twoim życiu. Tak jak chcesz, aby Twoi goście czuli się mile widziani, gdy wejdą przez Twoje drzwi wejściowe, tak samo chcesz, aby przyciągnęli Cię do Twojego życia. Twoje drzwi wejściowe to główny portal, dzięki któremu ludzie i energia mogą wejść do Twojego domu. W feng shui nazywamy to ustami qi , czyli uniwersalnej energii siły życiowej.

Twój kolor drzwi wejściowych i Feng Shui

Jednym z łatwych sposobów na feng shui jest użycie farby. Chociaż nie ma idealnego koloru farby, oto kilka sugestii wraz z tym, co reprezentują z perspektywy feng shui. Zalecamy pracę z kolorami , które Cię pociągają. Zwróć także uwagę na to, jakie kolory będą dobrze współgrać z zewnętrzną częścią domu, a także z całą okolicą.

 

Czerwony, aby zostać zauważonym

Czerwień jest najbardziej pomyślnym kolorem w feng shui, a także potężnym kolorem chroniącym i przekształcającym negatywną energię. Czerwony jest również połączony z żywiołem ognia , który reprezentuje ciepło, pasję i inspirację. Jeśli chcesz, aby Twoje drzwi wejściowe były wyraźnie widoczne z ulicy, aby energia i możliwości mogły Cię znaleźć, warstwa czerwonej farby może być skutecznym sposobem, aby to zrobić. Na mapie energii feng shui kolor czerwony jest powiązany z obszarem Li, czyli Rozpoznawania. Czerwony to odważne stwierdzenie i jest świetnym kolorem, jeśli chcesz zostać zauważony.

 

Czerń przyciąga dobrą energię

Czerń absorbuje, przyciąga i wnosi pozytywną energię, przez co jest doskonałym wyborem do koloru drzwi wejściowych. Jest połączony z żywiołem wody , który reprezentuje mądrość i głębię. Z tym elementem związany jest również kierunek północny . Woda jest również połączona z twoimi połączeniami społecznościowymi i siecią, więc czerń może być kolorem wspomagającym budowanie przyjaźni i relacji.

 

Brązowy dla wsparcia

W feng shui brąz i inne neutralne kolory ziemi są połączone z żywiołem ziemi i służą do równoważenia, stabilizacji i odżywiania mieszkańców domu. Brązowe drzwi są idealne do połączenia Ciebie i Twojej rodziny ze stabilnością Matki Ziemi.

 

Żółty do rozjaśnienia

Żółty to jasny, zabawny kolor drzwi wejściowych. W feng shui żółty jest połączony z elementem ziemi. Ziemia reprezentuje stabilność i uziemienie, więc żółty jest doskonałym wyborem, jeśli ty lub twoja rodzina moglibyście używać więcej tych rzeczy.

Zielony dla wzrostu

Zielony jest związany z elementem drewna w feng shui, związanym z nowymi początkami i wzrostem. Jeśli Twoim zamiarem jest zaproszenie nowych możliwości, które pomogą Ci się rozwijać i rozwijać, możesz spróbować pomalować swoje drzwi na zielono.

 

Biały dla radości

Połączona z metalowym elementem w feng shui, biel reprezentuje czystość i czystość. Z tym elementem związany jest również kierunek zachodni . Metalowy element wiąże się z precyzją, komunikacją i radością. Spróbuj pomalować swoje drzwi na biało, aby zaprosić do swojego życia więcej cech metalowych elementów.

 

Niebieski dla wiedzy

Podobnie jak zielony, niebieski reprezentuje również element drewna, który wspiera wzrost i nowe początki. Głębsze odcienie niebieskiego są również powiązane z obszarem Gen na mapie feng shui bagua . Gen reprezentuje wiedzę i samodoskonalenie, więc ciemnoniebieski może być pomocny we wspieraniu intencji pogłębienia twoich umiejętności.

 

Szary dla pomocnych osób

Szary reprezentuje również element metalowy, więc jest to kolor wspierający, który zaprasza do Twojego życia więcej cech elementów metalowych. Ponadto jest to kolor związany z obszarem Qian w feng shui bagua. Qian skupia się na pomocnych ludziach i podróżach, więc szare drzwi wejściowe mogą wspierać twoją intencję zaproszenia pomocnych ludzi i dobroczyńców do twojego życia lub więcej podróżowania.

 

Podsumowanie

Po wybraniu koloru drzwi wejściowych upewnij się, że go używasz! Wielu z nas nie korzysta z naszych formalnych drzwi wejściowych, ale ważne jest, aby je aktywować, otwierając je i przechodząc przez nie regularnie. Nawet jeśli nie jest to wejście, z którego najczęściej korzystasz, spróbuj wyjść na przykład drzwiami wejściowymi, gdy wychodzisz, aby odebrać pocztę.

 

Na koniec nie zapomnij o utrzymaniu świeżo pomalowanych drzwi w czystości. Częścią posiadania zapraszającego przedpokoju jest posiadanie czystego przedpokoju. Kiedy sprzątasz swój dom, poświęć trochę czasu na umycie drzwi wejściowych, w tym zawiasów, gałek i ramy.