Trendy wnętrzarskie 2018

Trendy wnętrzarskie 2018

Jesienna aura zwiastuje koniec roku kalendarzowego, skłaniając do przemyśleń, rozrachunków i podsumowań. Bieżący rok wniósł na rynek wnętrzarski wiele ciekawych inspiracji i rozwiązań, a niejednokrotnie także przypomniał nam o tym, co jak mogłoby się wydawać już dawno odeszło do lamusa. Przekonajmy się jakie trendy będą królować w domach, magazynach wnętrzarskich i realizacjach projektantów w nadchodzącym roku.

Zew natury

Desenie florystyczne stały się popularnym elementem dekoracyjnym już na początku tego roku. Projektanci są zgodni co do tego, że trend ten nie tylko się utrzyma, ale także zyska na sile, stając się motywem przewodnim bibelotów, tekstyliów i innych elementów wyposażenia wnętrz. Będzie naprawdę egzotycznie!

W branży coraz więcej mówi się o jeszcze bardziej radykalnym nurcie, noszącym nazwę biophilic design. Jest to projektowanie, mające na celu przybliżenie człowieka do natury poprzez nagromadzenie roślin, motywów florystycznych oraz kolorów i tkanin budzących skojarzenia ze środowiskiem naturalnym. Dużą rolę odgrywa tutaj dostęp do światła dziennego, a także widok za oknem – im bardziej dziki, tym lepszy. Trend ten zagości nie tylko w domach, ale także – a nawet przede wszystkim – przestrzeniach biurowych. Bliskość natury wpływa nas bardzo kojąco, redukując stres i pobudzając kreatywność. Monochromatyczne, zlokalizowane w centrum miejskiego zgiełku biurowce stają się passe!

Barwy ziemi

Florystyczne ozdoby i motywy nie będą jedynymi, w których przewijać będzie się natura. Zobaczymy ją także w kolorach – brudnych zgaszonych zieleniach oraz ziemistych brązach. Towarzyszyć im będą wszelkie odcienie rdzy, złota, pomarańczy oraz doskonale współgrającego z zielenią i brązem błękitu. Z całej palety niebieskiego najmodniejszy stanie się petrol blue – kolor zbliżony do turkusu, jednak znacznie intensywniejszy.

Geometria wszędzie

Kolejny trend, jaki popularny jest w tym roku i będzie także w kolejnym to geometryczne kształty. Obecnie spotkać je można przede wszystkim na podłogach, w formie dywanów, kafli i mozaiki. Projektanci i konsumenci na tyle polubili trójkąty, prostokąty i heksagony, że te z całą pewnością będą królować zarówno na tkaninach, bibelotach, grafikach, jaki innych mniejszych czy większych elementach aranżacji.

Inne trendy na przyszły rok

Jakie jeszcze motywy znajdziemy na portalach wnętrzarskich, w realizacjach dekoratorów i siedzibach prestiżowych firm? Główne nurty pozostaną zdecydowanie skupione wokół natury. Nadal szeroko wykorzystywanym surowcem będzie drewno, do głosu dojdą też materiały pozyskiwane z recyklingu czy odrestaurowane meble. Jak nigdy wcześniej zwrócimy uwagę na przeładowanie technologiczne, stroniąc od laptopów i telewizorów w miejscach przeznaczonych do odpoczynku. Tak przynajmniej twierdzi Niki Brantmark – brytyjska pisarka, specjalistka od wnętrz skandynawskich. Czy rzeczywiście odrzucimy zdobycze techniki na rzecz powrotu do natury i harmonii ducha? Tego dowiemy się wkrótce.

Chcesz wprowadzić do swojego wnętrza egzotyczny klimat i przearanżować je zgodnie z nadchodzącymi trendami? Zajrzyj na http://apatrojanowscy.pl/ – stronę architektów, którzy od lat szukają nieoczywistych inspiracji, realizując projekty wnętrz w całej Polsce.

Dodaj komentarz