Są takie elementy zdobnicze, które pamięta się z dawnych lat, często nie wiedząc, że i obecnie są one wykorzystywane. To właśnie dotyczy też sztukaterii. I obecnie ściany mogą być dzięki niej piękne. Stosuje się ją nie tylko w urządzanych tradycyjnie, ale nawet w minimalistycznych wnętrzach. Wszędzie tam, gdzie ma być pięknie, gdzie ma być przyjazny klimat, tam można ją zastosować.

Niedroga i gustowna sztukateria styropianowa

O piękno, elegancję i przytulność wnętrza warto się zatroszczyć. Ozdobienie ścian sztukaterią to jeden z najlepszych sposobów na to. To jeden z bardziej popularnych obecnie sposobów na czynienie ścian ciekawszymi i ładniejszymi. Natomiast, co do kosztów, to wystarczy, że będzie to sztukateria styropianowa, a koszty nie będą wysokie. To nowoczesna wersja dawnej sztukaterii. Wygląda równie pięknie. Kupuje się różne gotowe elementy i przykleja w wybranych miejscach. W prosty i niedrogi sposób można mieć mieszkanie ozdobione w tradycyjny sposób. Wśród różnych elementów znaleźć można:

  • listwy ścienne,
  • listwy przypodłogowe,
  • gzymsy,
  • listwy dekoracyjne,
  • rozety sufitowe,
  • różne bardziej efektowne dekory.

Jest wszystko, by uczynić ściany i sufit bardziej efektownymi, a także, by podkreślić wnękę albo drzwi. Niektóre elementy są proste i gładkie, inne przypominają najbardziej kunsztowne ozdoby z dawnych dworków. Trwałość takich ozdób jest bardzo dobra. Sztukaterię ze styropianu mocuje się nie tylko wewnątrz, ale też na ścianach domu.

Sztukateria styropianowa do różnych aranżacji

Wystarczy niewiele, by wnętrze uczynić bardziej eleganckim i przytulnym. Taki efekt uzyska się nawet z gładkimi listwami. Można je umieścić na pewnej wysokości ściany. Prócz nich jeszcze podłogowe i podsufitowe, i będzie bardzo przyjemnie w takim mieszkaniu. Sztukateria styropianowa sprawdza się nie tylko we wnętrzach, które mają być urządzone tradycyjne. Ozdabia się nią także mieszkania nowoczesne i minimalistyczne. Wystarczy zastosować ją gdzieniegdzie, a sprawi, że wnętrza takie nie będą puste i chłodne. Doda im charakteru i ciepła.

Dodaj komentarz