Niektórzy rodzice mogą się zastanawiać, czy skarpetki dla niemowlaka to element garderoby, który faktycznie jest potrzebny dziecku w tym wieku. Sugerują się tym, że maluch i tak nosi śpioszki lub pajacyki, co oznacza, że jego stopy są odpowiednio zabezpieczone przed utratą temperatury i wychłodzeniem.

Skarpetki dla niemowlaka: kupować czy nie kupować?

Czy przy kompletowaniu wyprawki konieczne jest uwzględnienie skarpetek? Kiedy okażą się one niezbędne? Wbrew pozorom nie ma wcale jednoznacznej odpowiedzi. Po pierwsze – warto pamiętać o tym, że dopóki dziecko przebywa wyłącznie w domu (lub innym pomieszczeniu o stałej temperaturze) skarpetki faktycznie nie są niezbędnym elementem garderoby. Z drugiej strony rodzice, którzy chcą zabrać niemowlaka na spacer (oczywiście w wózku) powinni pamiętać o tym, że stópki dziecka powinny być dodatkowo zabezpieczone. Dobrym wyborem będą właśnie skarpetki (buciki można kupić znacznie później, gdy dziecko będzie uczyło się chodzić). Przy zakupie skarpetek dla niemowlaka należy również pamiętać, że nie powinny one uciskać stóp dziecka, chociaż jednocześnie nie mogą być za luźne – w innym wypadku będą zsuwać się ze stopy. Skarpetki dla niemowlaka nie powinny być także zbyt ciepłe (wyjątkiem jest naprawdę mroźna zima, podczas której zabieramy dziecko na spacer).

Skarpetki…nie tylko na nogi

W pierwszych dniach życia skarpetki dla niemowlaka mogą służyć dość nieoczywistym celom. Niektórzy rodzice zakładają je na rączki dziecka, zupełnie tak jakby były…rękawiczkami. Zapobiega to zadrapaniom – maluchy mogą mieć ostre paznokcie. Niemowlaki często przykładają ręce do buzi, stąd nietrudno o zadrapanie. Z tego względu wszyscy zapobiegliwi rodzice, którzy w wyprawce jednak umieścili skarpetki, nie mają powodów do obaw – skarpetki na pewno zostaną w jakiś sposób wykorzystane.

 

Dodaj komentarz