Moda na fototapety zdecydowanie powraca. Dobrze znane z lat 90, zdobiące ściany mieszkań krajobrazy mogą kojarzyć się z tandetnym, staromodnym stylem. Jednak fototapety obecnie proponowane przez sklepy wnętrzarskie nie mają nic wspólnego z kiczem minionej dekady – nowe wzory i printy dają ogromne możliwości aranżacyjne.

Fototapeta głównym punktem aranżacji

Urządzając wnętrze warto postawić na jeden element zdecydowanie wyróżniający się z całości. Może być to ciekawy mebel, nietypowy obraz lub właśnie fototapeta. Jest ona stosunkowo niedrogim sposobem na nadanie pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Elementem wyróżniającym może być jej kontrastowy kolor, nieszablonowy wzór lub ciekawy materiał. Ważne, by całość była spójna – zakup należy przemyśleć i dobrze wiedzieć, jakiego stylu poszukujemy. Dobrze dobrana, może stać się prawdziwą ozdobą. Niewątpliwie największą zaletą jest efekt, jaki możemy osiągnąć przy niewielkim nakładzie pracy i za niewygórowaną cenę.

Fototapeta - sposób na pustą ścianę

W jakim pomieszczeniu sprawdzi się fototapeta?

Niesłusznie uważa się, że dekoracja tego typu zda egzamin jedynie w salonie. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo fototapet wykonanych z różnych materiałów. Można położyć ją więc również w łazience lub kuchni – trzeba jedynie wiedzieć, jaki materiał wybrać oraz jak odpowiednio przygotować podłoże. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by ozdobić w ten sposób dowolne pomieszczenie. Należy pamiętać, że fototapety wybrane do kuchni czy łazienki powinny być przeznaczone specjalnie do tych pomieszczeń. Gwarantuje to większą odporność na zniszczenia, wilgoć i uszkodzenia. Ciekawym rozwiązaniem jest również wykorzystanie zdjęcia – wystarczy zgłosić się do fachowców z wybranym zdjęciem, by niedługo móc cieszyć się nim na ścianie we własnym domu.

Fototapeta zdecydowanie jest świetnym sposobem na zapełnienie pustej ściany we wnętrzu. Możemy tym rozwiązaniem zaakcentować estetykę, na jaką zdecydowaliśmy się podczas urządzania całości lub podkreślić indywidualny charakter pomieszczenia. Dekoracja ta zdecydowanie wraca do łask i coraz częściej możemy ją znaleźć we wspólczesnych wnętrzach.

Dodaj komentarz