Mieszkanie w bloku mieszkalnym lub w kamienicy ma swoje wady i zalety. Z reguły, dla większości z nas najważniejsza jest prywatność i swoboda poruszania się. Przestrzeń, którą posiadamy. Im większa jest nasza przestrzeń, tym wygodniej i bardziej komfortowo się nam mieszka. Dla wielu z nas, spokój, również jest bardzo dużym wyznacznikiem. Z tego też powodu, mieszkając w kamienicy lub bloku i chcąc zachować prywatność, zapewnić sobie ciszę i spokój, powinniśmy zdecydować się na montaż wysokiej jakości, dobrych drzwi.

Drzwi wewnątrzklatkowe – izolacja akustyczna

Blok mieszkalny lub kamienica, to miejsca, gdzie rzadko jesteśmy całkowicie sami. Za ścianami otaczają nas inni mieszkańcy. Przychodzą oni oraz wychodzą o bardzo różnych porach dnia i nocy. To powoduj, że mogą nas wytrącać ze snu lub z pracy. Drzwi wewnątrzklatkowe, powinny posiadać więc odpowiednią izolację akustyczną. Wykonane z drewna, lub materiałów drewno-pochodnych, są idealnym rozwiązaniem dla kogoś, kto ceni sobie spokój, a mieszka w ruchliwej kamienicy lub w bloku mieszkalnym.

Izolacja akustyczna, jest niczym innym, jak prawidłową izolacją od dźwięków. Odpowiedni materiał, a także właściwe wyciszenie i zaizolowanie boków drzwi za pomocą specjalnej gumy, powoduje, że drzwi odbijają dźwięk, nawet taki o wysokim poziomie decybeli.

Drzwi wewnątrzklatkowe – izolacja termiczna

Pomimo tego, że temperatura na klatce w bloku czy kamienicy, znacząco różni się od temperatury na dworze, to izolacja termiczna, w przypadku drzwi wewnątrzklatkowych, również jest bardzo istotna. Prawidłowe zaizolowanie, pozwala zmniejszyć ilość ciepła, które ulatuje z mieszkania nawet o 20%, bowiem stolarka okienno – drzwiowa jest najbardziej newralgicznym elementem jeśli chodzi o mostki termiczne, oraz wydostawanie się z wnętrza ciepłego powietrza zimą oraz chłodnego latem. Tym bardziej, warto zadbać o to, aby drzwi czy okna posiadały odpowiednią izolację termiczną oraz odpowiednio niski współczynnik przenikalności cieplnej. Pozwoli to zmniejszyć ryzyko szybkiego wychłodzenia się wnętrza.

Dodaj komentarz