Kiedy zaplanowane jest już menu, warto jeszcze zastanowić się nad tym, jak pięknie ozdobić stół. Delektować się czymś pysznym i mieć przed sobą piękne dekoracje, to prawdziwa przyjemność. Każdy na nią zasługuje. Przyjęcie, czy w gronie rodzinnym, czy nieco większe, stanie się o wiele bardziej wyjątkowe.

Jaki obrus na stół?

O tym, by położyć na stole obrus, każdy zwykle pamięta. Warto jednak zatroszczyć się o to szczególnie i wybrać piękny oraz taki, który najlepiej podkreśli charakter przyjęcia. Jego kolor powinien współgrać z zastawą stołową. Jeśli jest bogato zdobiona, najlepiej jak będzie on w jednolitym kolorze. Klasyczna zastawa bardzo elegancko będzie się prezentować na białym obrusie.

Kwiaty i świece – niezbędne dodatki na stołach

Nawet najprostsze jedzenie będzie smakować lepiej, jeśli na stole znajdą się kwiaty oraz świece. To takie minimum w dekorowaniu, które pozwoli stworzyć przyjemny klimat. Bukiet kwiatów oraz ozdobna świeca dodadzą romantyzmu, niezwykłości oraz przytulności. Świec może być więcej i mogą być różnego typu, zależy od wyobraźni oraz okazji. Romantyczna kolacja we dwoje nie może się obyć bez co najmniej kilku. Sporo ich musi być, jeśli miałaby się ona odbywać jedynie przy takim oświetleniu.

Dekoracja stołu, czyli jak jeść smacznie i przyjemnie

Inne pomysły na dekoracje

Pomysłów na to, jak jeszcze można uczynić stół pięknym, jest więcej. Granicą jest wyobraźnia. Popularne drobiazgi, jakie mogą być uroczą dekoracją, to:

  • opaski do serwetek,
  • figurki,
  • kompozycje z roślin,
  • świeczniki,
  • kwiaty doniczkowe,
  • łańcuchy lampek.

Planując dekorację na stół, warto mieć na uwadze jej styl. Od wybranego stylu będzie zależeć, co się umieści na blacie i jak te rzeczy będą wyglądać. Można zdecydować się na klasyczną elegancję, styl ekologiczny, na klimat jak z pikniku. Jeśli okazją do świętowania są urodziny, można zdecydować się na wesołą, zabawną dekorację stołu. By było ciekawie i by nastrój świętowania był jak najlepszy, warto nawiązywać do okazji. Jeśli są to święta religijne, to przydadzą się ozdoby do nich nawiązujące. Warto także odnosić się do pór roku. Wiosną doskonale będzie wyglądał w roli dekoracji kwiat cebulkowy. Latem można ozdobić stół np. motywem owoców, by stworzyć atmosferę beztroski i wypoczynku.

Dodaj komentarz