Parkiet, nawet z najlepszych desek i najlepiej położony, po pewnym czasie niszczeje. Zastosowanie w nim nawet najwyższej jakości lakieru, nie gwarantuje nam osiągnięcia ideału. Jeśli parkiet, ma służyć przez kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat, wówczas powinien być regularnie poddawany konserwacji. Podstawowym zagrożeniem dla parkietu są:

– korniki oraz inne owady,

– brud, w szczególności woda, kurz i piach,

– nieprawidłowa wentylacja.

Chcąc uniknąć problemów i konieczności wymiany parkietu, konieczne staje się jego cyklinowanie. O tym, na czym ono polega można przeczytać tutaj: https://parkietykrakow.com/cyklinowanie-parkietu/

Na czym polega cyklinowanie parkietu

Cyklinowanie parkietu Kraków, to proces stosunkowo złożony. Polega on na ścieranie wierzchniej warstwy parkietu, łącznie z klejami oraz lakierem, a następnie ponowne pomalowanie, poprzedzone konserwacją desek parkietowych. Sama konserwacja to nie tylko nasączenie desek specjalnym płynem przeciwko szkodnikom. To także gruntowne wyczyszczenie desek. Możliwe jest również sprawdzenie ich spodniej strony, a w razie konieczności obrócenie. Przy niewłaściwej wentylacji, niestety, ale może to się stać koniecznością.

Deski parkietowe są z reguły trwałe, ale wysoka jakość drewna przyciąga szkodniki. Szczególnie korniki są dużym zagrożeniem. Żmudna praca konserwacyjna, opiera się również na pozbyciu się tych stosunkowo niebezpiecznych owadów.

Po cyklinowaniu – malowanie

Cyklinowanie parkietu odbywa się za pomocą specjalnych szlifierek mimośrodowych. Obecnie, profesjonalne firmy wykonują to za pomocą szlifierek bezpyłowych. Wynajęcie w tym celu, dobrej firmy, takiej jak ta: https://parkietykrakow.com, pozwala mieć pewność, że cały proes cyklinowania będzie wykonany starannie i rzetelnie.

W przypadku dobrej jakości desek oraz braku problemów, firmy zajmujące się cyklinowanie parkietów, są w stanie wykonać nawet kilkadziesiąt metrów kwadratowych parkietu dziennie. Konieczność pozbywania się szkodników oraz przeprowadzenia dokładnej konserwacji, znacząco wydłuża ten czas.

Dodaj komentarz