Stany Zjednoczone Ameryki są stosunkowo młodym krajem. Wydawałoby się, że nie spotkamy się tam z historycznymi, często zabytkowymi elementami architektury czy też wnętrz. Nic bardziej mylnego. Pomimo tego, że Stany Zjednoczone są krajem młodym, to jednak wycieczka do USA, może stać się dla miłośnika architektury historycznej, bardzo ciekawym, wręcz wspaniałym rozwiązaniem. Wynika to z faktu, iż w Stanach Zjednoczonych, praktycznie w każdym mieście zachowały się historyczne budynki, pochodzące nawet z czasów kolonializmu,a już na pewno z czasów przed i zaraz po wojnie secesyjnej. Stany Zjednoczone, poza wojną domową, nie doznały na swoim terytorium konfliktu zbrojnego. Kraj nie był, jak Polska, czy większość krajów europejskich niszczony wojnami. Dziś, w Stanach Zjednoczonych spotkać można budowle z epoki wiktoriańskiej, wczesnych lat XX wieku, a także sporo z czasów, gdy Stany Zjednoczone nie były jeszcze ze sobą trwale połączone.

Wycieczka do USA – tropem historii

Nie jest wcale powiedziane, że to co można zwiedzić podczas wycieczki do USA, będzie związane z historią kapitalizmu. Wręcz przeciwnie, można tutaj zobaczyć, historyczne budynki, które pamiętają czasy kolonializmu, dzikiego zachodu, wojny secesyjnej i budowy kraju. Można tutaj poznać wnętrza, przy których siedział Waszyngton lub Lincoln. Można poznać stare, budynki farm, na których pracowali niewolnicy. Wreszcie, podróżując po Stanach Zjednoczonych, tropem historii, natrafimy na budowle, które wznieśli tutaj Indianie, a wcześniej nawet plemiona Inków, Azteków czy też Majów.

Podróżując po Stanach Zjednoczonych, tropami historii, można również zobaczyć, jak bardzo zróżnicowana jest architektura tegoż kraju. Począwszy od nowoczesnych budynków, wieżowców i największego bogactwa na świecie, kończąc na drobnych budynkach, a nawet przyczepach, w których każdego ludzie żyją i umierają. Choć kraj ten, uznawany jest, za jeden z najbardziej zamożnych krajów świata, to jednak, w dalszym ciągu jego kontrast społeczny może wydawać się niezwykle duży.

Zróżnicowana architektura USA

Stany Zjednoczone Ameryki, posiadają nie tylko bardzo zróżnicowaną architekturę historyczną, w odniesieniu do regionu, ale także, charakteryzują się zróżnicowaniem współczesnego wzornictwa architektonicznego, patrząc pod kątem współczesnym. Tym samym, w Stanach Zjednoczonych, spotkać można praktycznie każdy styl architektoniczny. Bardzo popularne jest tam budownictwo lekkie, oparte na konstrukcjach drewnianych i niewielkich konstrukcjach nośnych. Trzeba jednak przyznać, iż w USA, spotkać również możemy budynki, które posiadają architektoniczną historię rodem z Europy, Ameryki Południowej, a nawet Azji. Stany Zjednoczone to niemała perełka dla miłośników architektury, szczególnie dla tych, którzy lubują się w zróżnicowanych i bardzo urozmaiconych kontrastach architektonicznych.

Dodaj komentarz